fbpx VII. Festiwal Between.Pomiędzy 16-21 maja 2016 | Wydział Filologiczny

VII. Festiwal Between.Pomiędzy

Sopot, Gdańsk, Gdynia, 16-21 maja 2016

Czytanie sceny. Reading performance

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż oraz Beckett ResearchGroup in Gdańsk zapraszają studentów i doktorantów zainteresowanych współczesną sztuką sceniczną do udziału w programie CZYTANIE SCENY. READING PERFORMANCE. W pierwszej odsłonie proponujemy wspólne obejrzenie wydarzeń scenicznych pokazywanych w ramach Festiwalu Between.Pomiędzy. Podsumowaniem wspólnego doświadczenia będzie prowadzona w języku angielskim dyskusja o różnorodności naszych spostrzeżeń i doświadczeń. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmów w języku angielskim o sztukach scenicznych osobom na wszystkich poziomach zaawansowania – program kierowany jest nie tylko do anglistów. Chcemy rozmawiać o tym jak interpretować, a także jak uczyć, współczesnej twórczości scenicznej. Liczymy na wzajemną wymianę doświadczeń.
Pilotażowy program ma charakter seminaryjny i kierowany jest do wąskiej grupy odbiorców (10-15 osób).Wpisowe w kwocie 50 zł pokrywa bilety  na wszystkie przedstawienia, czyli:
PONIEDZIAŁEK 16 MAJA 2016
14:00 SOPOCKIE MOLO
Beckett spotyka Kantora – happening Martina Blaszkaz udziałem Jona McKenny i Davida Gotharda
20:00 TEATR BOTO
  • TEATR BOTO: NordOstw reżyserii Adama Nalepy
WTOREK 17 MAJA 2016
19:00 TEATR NA PLAŻY
  • SOPOCKI TEATR TAŃCA: Wszystko to tutaj(film) oraz Wszystko co widać. OHIO(spektakl teatru tańca)
ŚRODA 18 MAJA 2016
19:00 TEATR BOTO
  • Praca warsztatowo/laboratoryjna SE Gontarskiego nad IMPROMPTU OHIOz udziałem Jona McKenny i ElvinaFlamingo
CZWARTEK 19 MAJA 2016
19:00 TEATR NA PLAŻY
  • Chimery Afanasjewa– spektakl w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego
PIĄTEK 20 MAJA 2016
20:00 TEATR GDYNIA GŁÓWNA
  • Pomiędzy- spektaklw reżyserii Ewy Ignaczak na podstawie Witolda Gombrowicza
SOBOTA 21 MAJA 2016
13.30 UNIWERSYTET GDAŃSKI warsztaty READING PERFORMANCE
  • dyskusja seminaryjna na temat obejrzanych wspólnie przedstawień –prowadzenie dr Katarzyna Kręglewska oraz dr Tomasz Wiśniewski.
Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem: between@ug.edu.pl. W tytule maila prosimy podać hasło: READING PERFORMANCE.
Na zapisy czekamy do 28 kwietnia 2016.

***
VII. Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY organizowany jest przez Fundację BETWEEN.POMIĘDZY oraz UNIWERSYTET GDAŃSKI we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sopotu, Teatrem Boto, Teatrem na Plaży w Sopocie, Sopoteką, Teatrem Gdynia Główna oraz DocsAgainstGravityFestival.
Dofinansowanie: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Kąpielisko Morskie Sopot. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.between.org.ploraz FB (between.pomiędzy)
piątek, 22 kwietnia 2016 roku, 9:03