fbpx Seminarium poświęcone twórcom pomorskim i gdańskim "Pośród nas": David Malcolm | Wydział Filologiczny

Seminarium poświęcone twórcom pomorskim i gdańskim "Pośród nas": David Malcolm

z

Zapraszamy na VIII spotkanie w ramach seminarium otwartego „Pośród nas”, poświęconego twórcom pomorskim i gdańskim

Odbędzie się ono w dniu  3 czerwca (piątek), o godz. 17.00

w budynku Neofilologii (Wita Stwosza 53, s. 361, III piętro)

Jego bohaterem będzie David Malcolm.

Program:

• Wystąpienie wstępne: Stanisław Modrzewski
  • Głos autorski: David Malcolm
  • Dyskusja
  • Prowadzący: Stanisław Modrzewski

Zapraszamy na seminarium otwarte poświęcone twórcom pomorskim i gdańskim, którego celem jest przybliżenie twórczości osób istniejących „pośród nas”: te osoby możemy zobaczyć, posłuchać, porozmawiać z nimi.
Podstawowym celem seminarium jest uobecnienie sposobów rozmawiania o tekstach i twórczości. Każde ze spotkań otwiera wprowadzenie, prezentujące odmienne formuły interpretacji, odmienne oglądy dorobku twórczego Bohatera spotkania czy problemów uznanych za szczególnie istotne. Ale ten wstępny głos mają dopełniać uczestnicy spotkania (dyskusja) oraz wypowiedź Autora. W tym sensie seminarium może stanowić inspirację dla nauczycieli oraz uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do ustnego i pisemnego egzaminu dojrzałości.
Spotkania mają charakter otwarty.  Są skierowane nie tylko do środowiska akademickiego, ale także pozaakademickiego; są próbą integracji osób po prostu zainteresowanych kulturą, bez względu na status naukowy, miejsce pracy czy zamieszkania. Chcemy, aby rozmawiali – połączeni wspólną geografią kulturową – Twórcy, Teksty, Odbiorcy, środowiska i wizje kultury.
Zapraszamy do udziału w dialogu.

Seminarium towarzyszy wystawa obrazów Zofii Sumczyńskiej, którą można oglądać do 15.06.2016 w budynku Neofilologii, ul Wita Stwosza 51
poniedziałek, 14 listopada 2016 roku, 10:35