fbpx Rzeźby prof. ASP Wojciecha Sęczawy w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego UG | Wydział Filologiczny

Sęczawa

Rzeźby, płaskorzeźby i formy przestrzenne autorstwa Wojciecha Sęczawy, znakomitego rzeźbiarza, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ozdobiły nowy budynek Wydziału Filologicznego. Neofilologii na Bałtyckim Kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. Wojciech Sęczawa studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Dyplom otrzymał w pracowni prof. Edwarda Sitka w 1986 roku. Od 2002 roku jest kierownikiem Pracowni Podstaw Rzeźby na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje prace prezentował w prestiżowych galeriach w kraju m.in.: w Gdańsku, Elblągu, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Warszawie oraz za granicą w Niemczech, Holandii, Belgii, Szwecji, Francji, Szwajcarii i USA.

SęczawaSęczawaSęczawaSęczawa
piątek, 20 listopada 2015 roku, 14:20