fbpx Konkurs na film o Wydziale Filologicznym "Humana (wczoraj i dziś)" | Wydział Filologiczny

Konkurs na film o Wydziale Filologicznym "Humana (wczoraj i dziś)"

Nowy budynek Wydziału Filologicznego

Tytuł konkursu: Humana (wczoraj i dziś)

1. Filmy można zgłaszać w dwóch kategoriach:
  • Film promocyjny (czas trwania do 10 min.)
  • Film dokumentalny (czas trwania do 15 min.)
  1. Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego jest ogromny - ponad cztery tysiące studentów wszystkich lat i stopni, 24 kierunki studiów oraz 350 pracowników. Zależy nam na pokazaniu specyfiki naszego Wydziału, zarówno jego tradycji sięgającej Wyższej Szkoły Pedagogicznej a nawet Gdańskiego Gimnazjum Akademickiego, jak i dynamicznej, ciągle zmieniającej się współczesności. Cenione będzie oryginalne, całościowe - w miarę niemożliwości – spojrzenie na Wydział, którego prawdziwym bogactwem są ludzie: studenci i pracownicy z ich dorobkiem naukowym i kulturalnym, ich życie naukowe, działalność dydaktyczna, samokształceniowa, twórcza i rozrywkowa, nastawiona na uczestnictwo i kreację wydarzeń naukowych np. konferencje studenckie, działalność Kół Naukowych oraz kulturalnych np. współtworzenie przez studentów naszego Wydziału Akademickiego Centrum Kultury „Alternator” czy DKF „Miłość Blondynki”.  Organizatorzy konkursu dają twórcom pełną dowolność tematyczną i stylistyczną obrazów, które stworzą.
  2. Zwycięzcy każdej z kategorii zostaną wybrani przez jury w składzie:
  • prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa – Dziekan Wydziału Filologicznego
  • Leszek Kopeć – Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej
  • prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki
  • prof. dr hab. Mirosław Przylipiak – przewodniczący
  • prof. UG, dr hab. Jerzy Szyłak
  • prof. UG dr hab. Paweł Sitkiewicz
  • dr Anna Malcer-Zakrzacka
  1. Konkurs jest przeznaczony dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego.
  2. Filmy wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć lub przesłać na nośniku DVD lub CD umożliwiającym odtworzenie na standardowym odtwarzaczu DVD lub komputerze
  3. TERMIN nadsyłania, zgłaszania filmów do 15 grudnia 2015 do dr Anny Malcer-Zakrzackiej pod adresem: ul. Wita Stwosza 51, 80-308 Gdańsk p. 015, tel. 58 523 30 13, e-mail: malcer@ug.edu.pl. W razie pytań czy wątpliwości proszę o kontakt.
  4. NAGRODY: Dziekan Wydziału Filologicznego funduje i wraz z jury decyduje o podziale pierwszych, drugich i trzecich nagród w kategoriach:
  • Film promocyjny
  • Film dokumentalny
Pula nagród w konkursie wynosi 6 tysięcy złotych plus nagrody rzeczowe.
  1. Narodzone filmy będą wykorzystywane w pakiecie promocyjnym Wydziału Filologicznego, umieszczone m.in. na płytach promocyjnych dystrybuowanych wśród kandydatów na studia, na stronie internetowej, wyświetlane podczas dni otwartych i uroczystości wydziałowych.

poniedziałek, 14 grudnia 2015 roku, 9:31