fbpx Nowe filmy i sukcesy Zespołu Filmowego "Peryskop" | Wydział Filologiczny

Nowe filmy i sukcesy Zespołu Filmowego "Peryskop"

Działający w ramach Międzywydziałowego Naukowo – Artystycznego Koła UG nieformalny Zespół Filmowy „Peryskop” zakończył w grudniu zdjęcia do kolejnego projektu filmowego, znanego roboczo jako „Kłamca”. Jest to 30 minutowy film fabularny, w którym na ekranie zobaczymy Piotra Srebrowskiego, Krzysztofa Matuszewskiego, Aleksandrę Justę oraz Mirosława Bakę, a także Wojciech Dowgiałło (VI rok FSD, seminarium prof. Michała Błażejewskiego). Film, zainspirowany twórczością F. Kafki oraz D. Lyncha, wyreżyserował Maciej Wiktor (I rok FSD, seminarium prof. Moniki Rzeczyckiej). Scenografię stworzyła Maja Zalewska (I rok – Kulturoznawstwo), kostiumy - Noemi Staniszewska (I rok - Filmoznawstwo praktyczne), a charakteryzację Katarzyna Kodroń (II rok MSU – Kulturoznawstwo). Premiera filmu jest planowana na wiosnę 2015.
„Wydech”, poprzedni projekt filmowy zrealizowany przez Zespół Filmowy „Peryskop”, został ukończony w sierpniu 2014 i od tego czasu był już pokazywany na festiwalach w kraju i zagranicą:
–        International Festival of Film Schools - Cherry's Film Festival, Serbia , 2014 (konkurs)
–        11th Kinoproba International Student Film Festival, Rosja, 2014 (konkurs)
–        International Bosphorus Film Festival 2014, Turkey, 2014 (pokaz)

Został nagrodzony na następujących festiwalach:

–        Seemor Film Festiwal (Anglesey, Walia) – najlepszy film krótkometrażowy
–        Festiwal Filmów Frapujących (Gorzów Wielkpolski) – nagroda publiczności
–        KilOFF (Katowice) – nagroda publiczności

Wystąpili w nim Marcel Sabat, Grzegorz Wolf oraz Marta Juras.
            Oba projekty powstały przy wsparciu UG, w tym dziekana Wydziału filologicznego, prof. Andrzeja Ceynowy.

Więcej informacji na:
wtorek, 20 stycznia 2015 roku, 16:32