fbpx Międzynarodowa Konferencja Indonezyjska "Ogród Sztuk" | Wydział Filologiczny

Międzynarodowa Konferencja Indonezyjska "Ogród Sztuk"

Międzynarodowa konferencja naukowa

OGRÓD SZTUK - TAMAN SENI  INDONESIA

Indonezja na UG

W dniach 21-23 listopada 2014 na Wydziale Filologicznym odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ogród Sztuk - Taman Seni Indonesia”. Pierwszą odsłoną tego pionierskiego projektu była sesja naukowa poświęcona rzadko podejmowanej refleksji nad światem widowisk indonezyjskich, na której tańcem, muzyką i rytuałami tego kraju zajmowali się badacze z Polski i z Indonezji. Referatom konferencyjnym towarzyszyły projekcje zdjęć, dyskusje z udziałem publiczności, a nawet występ taneczny na żywo. Przed dwa kolejne wieczory okazję do bliższego poznania kultury Indonezji dał pokaz filmów indonezyjskich i uroczysty koncert z udziałem jedynego działającego w Polsce zespołu gamelanowego Warsaw Gamelan Group, wykonującego tradycyjną muzykę jawajską, wzbogacony o spektakularne występy taneczne. Na trzydniowy projekt złożyła się także seria warsztatów taneczno-muzycznych dla dzieci i dorosłych. Ich uczestnicy mieli m.in. rzadką okazję przećwiczenia pod okiem profesjonalnych instruktorów podstaw trudnej choreografii tańców z Jawy i Sumatry, a także zespołowej gry na gamelanie i na bambusowych instrumentach zwanych anklungami.

Galeria zdjęć z konferencji
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec