Baśniowe Zoo – Wizerunek i rola zwierząt w baśniach

ma zaszczyt zaprosić na

Interdyscyplinarną Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową

pt. Baśniowe Zoo – Wizerunek i rola zwierząt w baśniach,

która odbędzie się 26 sierpnia 2017 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

z

Zapraszamy hodowców złotych rybek, fanów Wielkiego Złego Wilka, smakoszy Trzech Małych Świnek, obrońców Siedmiu Małych Koźlątek, opiekunów Brzydkich Kaczątek, właścicieli Kotów w butach i wszystkich tych, którzy potrafią odczarować Dzikie Łabędzie, Żabiego Króla i Bestię.

Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych tematem, zwłaszcza filmoznawców, kulturoznawców, literaturoznawców, językoznawców, medioznawców, psychologów, socjologów, pedagogów, folklorystów i wielbicieli zwierząt wszelakich.

Podczas konferencji poruszymy kwestię kreowania wizerunku zwierząt w baśniach. Przedyskutujemy sposoby przedstawiania bohaterów zwierzęcych: przyjaznych pomocników, bezbronnych ofiar, groźnych bestii, ludzi zaklętych w zwierzęta itd. Porównamy klasyczne oraz współczesne sposoby prezentacji tych bohaterów. Zbadamy jak funkcjonują we współczesnej kulturze, jak są wykorzystywane i jaki mogą mieć wpływ na świadomość odbiorców.

Data publikacji: czwartek, 17. Sierpień 2017 - 09:24; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 17. Sierpień 2017 - 09:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka