Laureat Oscara - Hugh Welchman uczy się polskiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego

W Trójmieście z roku na rok przybywa obcokrajowców. Okazuje się, że ci, którzy planują tu zostać na stałe lub tylko tymczasowo, coraz chętniej uczą się języka polskiego. Do ich grona dołączył ostatnio nawet laureat Oscara! Pochodzący z Wielkiej Brytanii Hugh Welchman w Gdańsku mieszka od pięciu lat i przyznaje, że polski do najłatwiejszych języków nie należy...

Hugh Welchman - producent oscarowego filmu "Piotruś i wilk", a także współreżyser pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej "Loving Vincent" - języka polskiego uczy się z prawdziwym zapałem. Mimo że w Gdańsku mieszka od kilku lat, dopiero teraz nadszedł czas, by zająć się nauką języka polskiego.

Takie lekcje są możliwe dzięki Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców, które od trzech lat prężnie działa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Do tej pory języka polskiego uczyły się tu osoby pochodzące z Iraku, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Ukrainy, Rosji, USA, Chin czy Tajwanu.Dla tych, którzy chcieliby języka polskiego nauczyć się w trybie przyspieszonym 31 lipca 2017 rusza trzytygodniowa Szkoła Letnia.
Zobacz materiał filmowy gdańskiej Panoramy.
Źródło strona TVP Gdańsk

Data publikacji: piątek, 30. Czerwiec 2017 - 10:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 3. Lipiec 2017 - 18:33; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka