Ósmy zeszyt Schulz/Forum

Mamy przyjemność ogłosić ósmy zeszyt Schulz/Forum poświęcony schulzoidom – pisarzom, którzy podążają śladem tematyki, wizji świata, duchowości, a zwłaszcza stylu i języka Schulza, którzy obrali go jako swego literackiego patrona lub partnera do dyskusji i którzy wyzwali go na pojedynek.
 
W numerze Tomasz Swoboda o plagiacie przez antycypację, Żaneta Nalewajk o transtekstualnych relacjach z Schulzem w literaturze polskiej XX i XXI wieku, Marek Wilczyński o wspólnych przestrzeniach Schulza, Romana Jaworskiego i Stefana Grabińskego. Dalej: Stefan Okołowicz o spotkaniach Schulza i Witkacego (wraz z wierszem Witkacego „Do Schulza”), Ałła Tatarenko o „genie schulzowskim” w prozie Danilo Kiša, Magdalena Jarnotowska o tym, jak Beksiński naśladował Schulza, Błażej Szymankiewicz o paralelach między Schulzem a Blecherem, Ewa Goczał o poezji Ficowskiego, Mariusz Kubielas o swoich fotografiach inspirowanych Schulzem.
 
Ina Söllner wspomina jak portretował ją Schulz (prezentujemy nieznany dotąd szkic „Żabi król”), Piotr Sitkiewicz pisze o parodiach i pastiszach Schulza w międzywojniu (prezentujemy trzy najzabawniejsze), Maciej Urbanowski komentuje korespondencję Napierskiego z Wyką. Ponadto Celestyna Schuman o sposobach na samouspokojenie, wiersz Łukasza Kamińskiego o spotkaniu przy kawie z cynamonem, recenzje trzech książek schulzologicznych oraz ankieta Andrzeja Pietruszki „Czy Schulz znany jest w Drohobyczu?”.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 24. Kwiecień 2017 - 14:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 24. Kwiecień 2017 - 14:21; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka