Konkurs na recenzję przekładu „Tłumacze świata”

z

Wydział Polonistyki UJ oraz Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapu­ściń­skiego – fundacja działająca przy Wydziale Dziennikarstwa UW zapraszają studentów i doktorantów do udziału w drugiej edycji konkursu „Tłumacze świata” na recenzję przekładu książki nominowanej do Nagrody im. Ryszarda Kapu­ściń­skiego za Reportaż Literacki.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie „Tłumacze świata” jest przedstawienie oryginalnej, samodzielnie napisanej recenzji dowolnej pozycji z listy książek nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapu­ściń­skiego za Reportaż Literacki za rok 2016, która powstała w języku innymi niż polski i została przetłumaczona na język polski.
W tym roku jury postanowiło dopuścić do konkursu na recenzję przekładu – obok tłumaczeń książek nominowanych do nagrody – jedno dodatkowe tłumaczenie. Lista książek, do recenzowania których zachęcamy, wygląda następująco:
z języka angielskiego:
Delhi. Stolica ze złota i snu Rana Dasgupty, tłum. Barbara Kopeć-Umiastowska, Wyd. Czarne
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki Eda Vulliamy, tłum. Janusz Ochab, Wydawnictwo Czarne
z języka hiszpańskiego:
Głód Martina Caparrósa, tłum. Marta Szafrańska-Brandt,  Wydawnictwo Literackie
z języka włoskiego:
Legenda żeglujących gór Paolo Rumiza, tłum. Joanna Malawska, Wydawnictwo Czarne
Przedstawiona praca konkursowa musi zawierać omówienie i ocenę przekładu recenzowanej książki. Termin nadsyłania prac: piątek, 21 kwietnia 2017 roku, godzina 23.59.
Więcej informacji oraz Regulamin konkursu znaleźć można na stronie www.przekladoznawstwo.polonistyka.uj.edu.pl w zakładce „Aktualności”.
Szczegółowe dane na temat przebiegu Konkursu oraz pomoc w dostępie do nominowanych książek uzyskać można pisząc na adres: konkurstlumaczeswiata@gmail.com Otrzymanie książki w wersji elektronicznej należy traktować jako zobowiązanie do udziału w konkursie.
Partnerzy: Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
z

Data publikacji: środa, 12. Kwiecień 2017 - 13:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 12. Kwiecień 2017 - 13:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka