Wydział Filologiczny w projekcie "Zdolni z Pomorza"

Projekt „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański” to przedsięwzięcie nastawione na umożliwienie uzdolnionym uczniom z województwa pomorskiego rozwijania swoich naukowych zainteresowań. Akademickie formy wsparcia polegają na prowadzeniu przez Uniwersytet Gdański: spotkań akademickich, kółek olimpijskich, warsztatów tematycznych, kursów e-learningowych, opieki mentorskiej, kursów dla nauczycieli.

Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w ramach projektu Zdolni z Pomorza prowadzone jest kółko olimpijskie z języka polskiego dla uzdolnionych uczniów na poziomie ponadgimnazjalnym. Uczestnicy spotkań, którzy zostali wyłonieni przez komisję rekrutacyjną w składzie, dr hab. Małgorzata Jarmułowicz, prof. UG, dr hab. Mariusz Kraska, prof. UG, dr Sylwia Karpowicz-Słowikowska, dr Magdalena Horodecka, otrzymają świadectwa uczestnictwa w projekcie „Zdolni z Pomorza. Polonistyczne kółko olimpijskie”. Spotkania odbywają się w piątki w Instytucie Filologii Polskiej, ul. Wita Stwosza 55, w sali 3.3.

Tematy i daty spotkań:
  • 17 III   Język jako narzędzie i jako oręż  (prowadzący – Prof. dr hab. Z. Lica);
  • 31 III   Wieczna obecność sacrum  (prowadzący – Prof. dr hab. E. Jakiel);
  • 21 IV   Romantyczne wizje i rewizje (prowadzący – Prof. dr hab. B. Oleksowicz);
  • 28 IV   Magia wielkiego ekranu  (prowadzący – Prof. dr hab. K. Kornacki);
  • 12  V   Magia lektury  (prowadzący – Prof. dr hab. F. Tomaszewski).

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 6. Kwiecień 2017 - 08:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 6. Kwiecień 2017 - 08:58; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka