Odezwa Dziekana Wydziału Filologicznego

Gdańsk, 1.04.2017
Szanowni Państwo!
 
W związku z trudną sytuacją wydziału ekipa dziekańska po długich analizach i wytężonej pracy wypracowała program naprawczy, którego wdrożenie umożliwi szybką poprawę naszej kondycji finansowej. Program ten został zaakceptowany przez władze, które odwzajemniają tym samym zaufanie, którym je darzymy.
Plan polegać będzie na zaangażowaniu się w rozwój powstającego na terenie oliwskiego kampusu ekoparku, a dokładnie: na kopaniu grządek. Opracowujemy już sposób wyliczania grządkozłotówek na podstawie dość złożonego algorytmu (zwanego roboczo Algorytmem 2.0) – ekipa dziekańska wraz z dziekanatem pracuje nad tym od kilku miesięcy. Algorytm uwzględnia zróżnicowanie terenu i dodatkowe trudności z tym związane, co przełoży się na określoną kosztochłonność kopania.
Dodatkowego wsparcia w obniżaniu deficytu będzie można udzielić, zakupując sprzęt z logo Wydziału:
- grabie: 49 zł
- łopata: 125 zł
- gumofilce: 250 zł.
 
(Zdjęcia towaru poniżej)
 
Żeby bardziej zainspirować Państwa do pracy, proponujemy rywalizację między jednostkami. Ta jednostka, która zakupi największą ilość gumofilców oraz dogłębnie przekopie największą ilość grządek (według Algorytmu 2.0), uzyska prawo do dopisania do programu prowadzonych przez siebie studiów przedmiotu w wymiarze 60 godz. Pracownik, który wypracuje największą ilość grządkozłotówek, uzyska dofinansowanie poza kolejnością do wskazanej przez siebie monografii (niekoniecznie swojego autorstwa).
Jednocześnie zapewniam, że nie będziemy wymagać stosownych badań lekarskich, a rozliczaniem skopanych grządek (podobnie jak i innych praktyk ziemnych) zajmą się jak zwykle kierownictwa jednostek.
Bardzo proszę zachęcić również doktorantów do wspólnego kopania (grządek). Grządkopunkty będą uwzględniane przy przyznawaniu stypendiów projakościowych.
Zapraszamy w poniedziałek 3.04 na godz. 10 pod różowego flaminga. Liczę na Państwa zrozumienie. Pragnę zauważyć, że w ten sposób możemy realizować antyczny ideał rozwoju ciała i ducha, łącząc go jednocześnie z proekologicznym podejściem. Mam nadzieję, że wykażecie się Państwo stosowną rześkością i żołnierską iście dyscypliną, a także że nie powiecie grządkom „nie”.
Do zobaczenia w poniedziałek!
 
Maciej Michalski

Informujemy, że Dziekan Wydziału Filologicznego zapoznał się z oficjalnym stanowiskiem Rady Doktorantów zamieszczonym na FB:
W pełni je popiera i dziękuje za cenną inicjatywę. Algorytm zaproponowany przez naszych Doktorantów zostanie nie tylko wprowadzony w życie, ale także przedstawiony MNiSW jako oficjalne stanowisko Wydziału Filologicznego.
Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: sobota, 1. Kwiecień 2017 - 13:55; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 3. Kwiecień 2017 - 13:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka