Stypendia DAAD

DLA DOKTORANTÓW I MŁODYCH NAUKOWCÓW (postdocs):

- Stypendia krótkoterminowe na pobyty badawcze (1-6 miesięcy)

Termin składania wniosków: 1 maja 2017
Okres rozpoczęcia stypendium: od 01.12.2017 do 31.05.2018
Kandydaci: wysoko wykwalifikowani absolwenci wszystkich kierunków, którzy do momentu rozpoczęcia stypendium uzyskają tytuł magistra. O stypendium mogą się również ubiegać młodzi naukowcy z tytułem naukowym doktora (tzw.
postdoc)

- P.R.I.M.E. (18 miesięcy: 6 miesięcy w Niemczech, 12 miesięcy za granicą)

Termin składania wniosków: 15 maja 2017
Termin rozpoczęcia stypendium: 1 stycznia 2018 In 2014 the German Academic Exchange Service (DAAD) initiated the programme "Postdoctoral Researchers International Mobility Experience"
(P.R.I.M.E.) to support the international mobility of postdoctoral researchers by temporary positions at German universities in place of conventional scholarships. The German university administrates the salary during the whole funding period. // Der DAAD ermöglicht Postdoktoranden aller Nationalitäten und Fächer einen Forschungsaufenthalt im Ausland und in Deutschland zu kombinieren. Das
Besondere: Es handelt sich nicht um Stipendien, sondern um Stellen.  // Więcej informacji:

DLA NAUKOWCÓW I NAUCZYCIELI AKADEMICKICH

- Stypendia na pobyty badawcze/staże artystyczne dla naukowców i nauczycieli akademickich (1-3 miesięcy)

Terminy składania wniosków: 1 maja 2017
Okres rozpoczęcia stypendium: od 01.12.2017 do 31.05.2018
Kandydaci: wybitni naukowcy wszystkich specjalności ze stopniem naukowym co najmniej doktora zatrudnieni na polskiej uczelni lub w instytucie naukowym.

- Dotacje na podróże grupowe do Niemiec dla grup studenckich z polskich uczelni (7-12 dni)

Terminy składania wniosków: 1 maja 2017 (na podróże od 1 września 2017).
Kandydaci: grupy studentów (od 10 do 15 osób) wszystkich kierunków od drugiego semestru studiów oraz jeden nauczyciel akademicki.

FORTBILDUNGSSTIPENDIEN FÜR GRADUIERTE DER GERMANISTIK
Bewerbungstermin: 30. April 2017 (Stipendienbeginn ab 1.10.2017)
Bewerber/innen: Sehr gut qualifizierte Graduierte (Bachelor, Diplom,
Master) aus den Bereichen Germanistik, Deutsche Philologie, DaF, Deutsch als Muttersprache, Deutsch als Minderheitensprache, Lehramt Deutsch, die nachweislich bereits Erfahrungen in der Deutschausbildung an einer Hochschule oder an einer Schule erworben haben.

Data publikacji: czwartek, 30. Marzec 2017 - 14:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Marzec 2017 - 14:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka