Zostań dawcą szpiku! Pokonajmy nowotwory krwi

Jako organizator studenckiego projektu Helpers’ Generation mam zaszczyt zaprosić na akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, która odbywać się będzie na uczelni w dniach:

3.04 – Wydział Chemii
4.04 – Wydział Biologii
5.04 – Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
6.04 – Wydział Biotechnologii
7.04 – Wydział Filologiczny
W godzinach 10:00-16:00.

KTO MOŻE ZOSTAĆ DAWCĄ?
Dawcą może zostać ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi. Medyczne kryteria wykluczające możliwość rejestracji zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 12.03.2010 r. w sprawie ośrodków Dawców szpiku, do których będzie dostęp w dniu akcji na stolikach rejestrujących. Poza tym będziemy w stałym kontakcie z lekarzem hematologiem, z którym będzie można porozmawiać.
Pokonajmy nowotwory krwi.

Zapraszam do rejestracji!
Malwina Błachnio
Wolontariusz Fundacji DKMS