Wykład otwarty dr Felicitas Söhner

Pracownia Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza zaprasza na wykład otwarty dr Felicitas Söhner z Heinrich-Heine-Universität w Düsseldorfie na temat Aktion T4 und 'wilde Euthanasie’ in den Heil- und Pflegeanstalten der NS-Zeit / Akcja T4 i ‘dzika eutanazja’ w ośrodkach opieki i szpitalach psychiatrycznych III Rzeszy (Pomorze Gdańskie i Bawaria). Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 16.45 w budynku Neofilologii (Wita Stwosza 51) w sali 168.

Gość jest kulturoznawcą i historykiem, pracownikiem naukowym w Instytucie Historii, Teorii i Etyki Medycyny Uniwersytetu  w Düsseldorfie. Zainteresowania badawcze  dr Söhner obejmują historię społeczną i medycyny, historię psychiatrii, historię regionalną oraz pamięć w biograficznym ujęciu.

Więcej http://www.narracjepogranicza.eu/?page_id=371

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 27. Marzec 2017 - 13:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Marzec 2017 - 13:03; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka