Nabór do Magazynu Filmowego Cinerama

Szanowna Studentko i Szanowny Studencie,

jeśli Twoją pasją jest kino, a pisanie o nim sprawia Ci przyjemność;

jeśli chciał(a)byś realizować się jako krytyk filmowy;

jeśli nie wystarczy Ci samo studiowanie i masz ochotę zdobyć na Uniwersytecie jak najwięcej doświadczeń;

to szukamy właśnie Ciebie!

Magazyn Filmowy Cinerama ogłasza nabór do redakcji. Poszukujemy recenzentówpublicystówredaktorów newsroomu oraz korektorów. Szczegóły poniżej. Wszystkie zgłoszenia przesyłajcie na: cinerama.redakcja@gmail.com

Jesteśmy również otwarci na propozycje, które nie są zawarte w informacji nt. rekrutacji.

W zamian oferujemy realizację praktyk studenckich, satysfakcję ze współtworzenia szybko rozwijającego się portalu, start na ścieżce kariery krytyki artystycznej oraz warsztaty i szkolenia (m.in. wordpress, creative writing, warsztat krytyka).

*** Śledź nas na FB :)

Jeśli lubisz dobre kino, zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych:
www.facebook.pl/MagazynCinerama
oraz na stronie:
www.mfcinerama.pl

*** Szczegóły rekrutacji

* Krytyk/Publicysta
Dla kogo: idziesz do kina, a po wyjściu dyskutujesz o filmie do upadłego? Cechuje Cię analityczny umysł Tadeusza Sobolewskiego i cięty język Michała Walkiewicza? Pisz z nami recenzje i artykuły!

Wymagania: lekkie pióro, systematyczność: 1 recenzja na tydzień; regularne chodzenie do kina

Rekrutacja: Na adres cinerama.redakcja@gmail.com prześlij nam swoje najlepsze teksty (2-3). Najlepiej dwie recenzje i jeden artykuł (przykładowo: recenzja filmu Pokot oraz artykuł o twórczości Agnieszki Holland). I oczywiście – napisz nam kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach (szczególnie filmowych). Pamiętaj, że każdy kiedyś był początkujący - jesteśmy tu po to, żeby się wspierać i inspirować - nie wstydź się :)

* Redaktor Newsroomu

Dla kogo: dłuższe formy to dla Ciebie utrapienie, ale w mig potrafisz rzucić lapidarnym komentarzem i trafić w sedno? Żyjesz kinem 24/7? W ploteczkach jesteś lepszy niż pudelek i fakt razem wzięci? Redaguj z nami newsroom i spraw, że pierwsi dostarczymy najgorętsze wiadomości.

Wymagania: umiejętność szukania informacji i przekazywania ich w zwięzły sposób, systematyczność i dyspozycyjność: brak określonej ilości tekstów na tydzień (czasem nic się nie zdarzy, a czasem zaraza uderzy w Hollywood)

Rekrutacja: Na adres cinerama.redakcja@gmail.com prześlij opracowaną przez siebie informację nt. śmierci Danuty Szaflarskiej i dodatkowo: jedną na wybrany temat. Kilkanaście zdań wystarczy - sprzedaj nam news!

* Korektor
Dla kogo: znamy takich jak Wy! Pewnie zauważyliście w tym mailu z kilka błędów i pomyłek. Przewracacie z zażenowaniem oczami, chwytacie za czerwony pisak i poprawiacie tego nieuka co to pisał. Chcemy Was!

Wymagania: znajomość poprawnej polszczyzny i interpunkcji, duża dyspozycyjność.

Rekrutacja: Napisz na adres cinerama.redakcja@gmail.com i przedstaw się ;)

*** O Nas
Magazyn Filmowy Cinerama został założony przez studentów oraz wykładowców kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej, ale szybko stał się medium ogólnouniwersyteckim. Zajmujemy się kinem z trzech punktów widzenia: recenzenckiego, publicystycznego oraz akademickiego. Stąd nazwa – Cinerama – kinowy system wyświetlania, który wykorzystuje trzy zsynchronizowane projektory na zakrzywionym ekranie. W ten sposób udaje się uzyskać niezwykle szeroki kont widzenia.

Zapraszamy na stronę (www.mfcinerama.pl) oraz do przesyłania swoich zgłoszeń

Data publikacji: czwartek, 23. Marzec 2017 - 09:49; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 23. Marzec 2017 - 09:49; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka