Wykład w Pomorskim Towarzystwie Filozoficzno-Teologicznym

Pomorskie Towarzystwo Filozoficzno-Teologiczne
zaprasza na szóste spotkanie z cyklu: "Na nowo odczytane – stare filozofie w nowej odsłonie"

profesor Piotr Kostyło

wygłosi wykład -

Autonomia i transcendencja.
O wychowaniu moralnym według Emile'a Durkheima

spotkanie poprowadzi i o książce "Wychowanie moralne" opowie -
dr Maria Urbańska-Bożek

przed spotkaniem będzie można nabyć książkę
Emile'a Durkheima "Wychowanie moralne"

czwartek, 23 lutego 2017 godzina 17.30
Biblioteka Gdańska PAN ul. Wałowa 24
zobacz też: www.ptft.pl oraz facebook

Dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW w Bydgoszczy

Absolwent kilku uczelni w Polsce oraz za granicą, m.in. UMK w Toruniu oraz Uniwersytetu
w Oksfordzie. W 2009 roku uzyskał habilitację z pedagogiki na UKW w Bydgoszczy w zakresie filozofii edukacji. Kieruje Zakładem Filozofii Edukacji i Metodologii Badań na tymże Uniwersytecie, a także prowadzi specjalność  Edukacja obywatelska i bezpieczeństwo publiczne na kierunku Pedagogika.

Autor książek „Krytyka bergsonowskiej teorii moralności”  oraz „Wykluczanie jako problem filozofii edukacji” oraz licznych artykułów publikowanych w Polsce i za granicą.

Od 2010 roku prowadzi serię wydawniczą „Biblioteka Myśli Pedagogicznej”, w której ukazują się pierwsze polskie przekłady tekstów takich autorów jak William James, Theodore Brameld, Émile Durkheim, Stephen Hicks, Henri Bergson i inni.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 22. luty 2017 - 08:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 22. luty 2017 - 08:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka