Gdańskie Zeszyty Kulturoznawcze. Call for papers

! REDAKCJA GDAŃSKICH ZESZYTÓW KULTUROZNAWCZYCH

OGŁASZA CALL FOR PAPERS!

Zapraszamy do nadsyłania tekstów do czwartego numeru Gdańskich Zeszytów Kulturoznawczych, noszącego tytuł przewodni “Uniwersytet Żyjący”.

W 2013 roku prof. dr hab. Ewa Nawrocka w wystąpieniu podczas konferencji “Wściekłość i oburzenie. Obrazy rewolty w kulturze współczesnej” ogłosiła alarm. Nazwała to, co wielu wiedziało od dawna. Z uniwersytetem jest źle. Jego duch gdzieś zaginął, społeczność tonie w apatii, niechęci, bierności i rozgoryczeniu.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Co rusz powstają kolejne inicjatywy mające na celu poprawę sytuacji. Gdzie znajdujemy się obecnie? Jak wygląda uniwersytet cztery lata po ogłoszeniu alarmu? Czy nasze działania odnoszą skutek? Czy po “śmierci” uniwersytetu nastąpiło jego zmartwychwstanie?

Pytanie wydaje się szczególnie zasadne w obliczu zbliżającej się reformy szkolnictwa wyższego. Jakiego szkolnictwa oczekujemy? Co jeszcze możemy zaproponować?

Zapraszamy do nadsyłania tekstów naukowych, popularnonaukowych oraz felietonów. W szczególności zależy nam na stawianiu diagnoz i proponowaniu rozwiązań. Poszukajmy dobrych wzorców. Postarajmy się być konstruktywni.

I na koniec. Studenci i Studentki! Wasz głos jest dla nas bardzo ważny! Zależy nam, aby publikacja przedstawiała opinie i poglądy całej społeczności akademickiej. Wy jesteście (najważniejszą) jej częścią! Nic o Was bez Was!

Teksty prosimy nadsyłać do dnia 15 marca 2017 roku na adres e-mail: zeszyty.kulturoznawcze@gmail.com

Pozdrawiamy serdecznie!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 30. Styczeń 2017 - 16:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 3. luty 2017 - 12:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka