Dwa projekty z Programu Mobilności Erasmus+. 30 000 euro dla Katedry Slawistyki

Katedra Slawistyki na Wydziale Filologicznym UG uzyskała dofinansowanie dwóch projektów z działania MOBILNOŚĆ AKADEMICKA w ramach programu ERASMUS+. Partnerem Katedry Slawistyki w tych projektach jest Wydział Filozoficzny Uniwersytetu w Nowym Sadzie w Serbii.

W roku akademickim 2016/2017 będzie realizowany projekt mobilności kadry naukowej, w ramach którego odbędą się dwie wizyty profesorów z uczelni partnerskiej oraz jeden wyjazd profesora UG do Nowego Sadu.

W roku akademickim 2017/2018 będzie natomiast realizowany projekt mobilności studenckiej, w ramach którego trzech studentów UG będzie mogło wyjechać na stypendium do Serbii, zaś trzech z uczelni partnerskiej przyjedzie studiować na UG.

Projekty w programie Mobilność ERASMUS + są wybierane drogą konkursową. Obydwa projekty Katedry Slawistyki zostały wysoko ocenione (odpowiednio 70 i 84 pkt), zaś kwota dofinansowania to 6000 euro dla projektu mobilność kadr i 24 750 euro dla programu mobilności studentów.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 17. Październik 2016 - 10:03; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Październik 2016 - 12:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka