Staż zagraniczny dla studentów i doktorantów

Zapraszamy studentów, doktorantów oraz absolwentów do aplikowania o wyjazd zagraniczny w ramach programu New Generation Service Exchange, który umożliwia zdobycie doświadczenia zawodowego w wybranym kraju i udział w charytatywnych projektach rotariańskich. Program zaistniał dzięki przychylności dziekana Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, prof. UG dr hab. Andrzeja Ceynowy, w ramach współpracy z Klubem Rotary International.

Program New Generation wiąże się z pobytem zagranicznym trwającym do 6 miesięcy, podczas którego uczestnik przechodzi w ciągu dnia szkolenie zawodowe odpowiednie do jego wykształcenia i wyrażonych wcześniej życzeń (bez wynagrodzenia za pracę). Wieczory i weekendy przeznaczone są na turystykę oraz spotkania towarzyskie. Student w czasie trwania programu zamieszkuje w minimum jednej, starannie wybranej przez Klub Rotary rodzinie.

Uczestnik programu jest polskim ambasadorem dobrej woli i będzie mówił o Polsce i Rotary podczas spotkań w klubach goszczących i organizacjach odpowiedzialnych za realizację programu. Po powrocie do kraju student jest zobowiązany przedstawić na zebraniu klubowym owoce swoich doświadczeń oraz korzyści jakie zdobył, uczestnicząc w programie.

Warunkiem kwalifikacji do stypendium jest wiek do 30 lat, rozpoczęte lub skończone studia wyższe, gotowość zdobywania umiejętności i doświadczenia podczas  niewynagradzanego szkolenia zawodowego zbliżonego do zdobytego wykształcenia, otwartość i gotowość podporządkowania się regułom programu wymiany oraz prawu i zwyczajom kraju, do którego się wyjeżdża oraz dobra znajomość języka angielskiego. Obowiązkiem studenta uczestniczącego w programie jest zapewnienie pobytu u rodziny w Polsce innego zagranicznego studenta objętego również programem wymiany (zasada wymiany pomiędzy krajami).

Informacje na temat działalności Klubów Rotary dot. wymian młodzieżowych  można uzyskać na stronie internetowej www.wymiana.rotary.org.pl lub bezpośrednio z Koordynatorem Projektu New Generation na Wydziale Neofilologii przy Uniwersytecie Gdańskim, dr Dorotą Majewicz, tel. 502 754 376, e-mail: dorota.majewicz@ug.edu.pl

Data publikacji: wtorek, 2. Sierpień 2016 - 13:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 2. Sierpień 2016 - 13:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka