Festiwal Filmów Nowomedialnych CineRAMAfest

Celem Festiwalu Filmów Nowomedialnych CineRAMAfest jest zwrócenie uwagi na szanse i zagrożenia kina w nowym układzie medialnym. U podstaw organizacji festiwalu leży konstatacja o powszechnej filmowej remediacji – istnienia współczesnej sztuki filmowej (filmów) w kontekście nowych mediów, zwłaszcza Internetu.

Problematykę tę przybliżać mają zarówno konkursowe filmy o tematyce nowomedialnej (zadające pytanie o to, w jaki sposób funkcjonuje dziś człowiek w przestrzeni nowych mediów), jak również „wyroby filmopodobne”, których pełna jest Sieć WWW (vlogi, remiksy, satyry, akcje społeczne). Pokażemy również jak to zjawisko odbierają studenci Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej prezentując ich prace podczas Gali Wielominutowej.

Drugiego dnia Festiwalu, podczas uroczystej Gali, zostaną wręczone atrakcyjne nagrody. Również publiczność będzie miała szansę wytypowania swojego faworyta w Konkursie Filmów Nowomedialnych i jednominutowych prac studentów filmoznawstwa.

PROGRAM:

SOBOTA, 25 CZERWCA
Gdyńskie Centrum Filmowe

17.30 – 21.30 Prezentacje konkursowe „Złapane w sieci”

21. 30 – 22.00 Pokaz specjalny
Portret z pamięci (30 min.) reż. Marcin Bortkiewicz

NIEDZIELA, 26 CZERWCA
Gdyńskie Centrum Filmowe
15.00 – 17.45 Prezentacje konkursowe Konkurs Filmów Nowomedialnych

17.45 – 19.15 Pokaz specjalny
Nauczanie początkowe (37 min.)
Lewa połowa twarzy (11 min.)
reż. Marcin Bortkiewicz
Spotkanie z Autorem

19.30 Prezentacje konkursowe
Gala Wielominutowa