Seminarium "Opowiedzieć region na nowo"

zZapraszamy do udziału w seminarium POMMERN – POMORZE. EINE REGION NEU ERZÄHLEN / OPOWIEDZIEĆ REGION NA NOWO, które Pracownia Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza (Instytut Filologii Germańskiej na Wydziale Filologicznym) współorganizuje wraz z Academią Baltica i Instytutem Kaszubskim w dniach 22-24 kwietnia w Sankelmarku k. Flensburga.

Od Rugii na zachodzie po Jezioro Żarnowieckie bądź Wisłę na wschodzie - granice niemieckiego Pommern i polskiego Pomorza mają ustalony zarys, a jednocześnie są płynne. Na Pomorzu mieszkali i mieszkają Polacy i Niemcy, Kaszubi, Żydzi i Ukraińcy. Jak postrzegają Pomorze/Pommern? Co oznacza dla nich Pomorze/Pommern? Jak można opowiedzieć na nowo przeszłość tego krajobrazu kulturowego?

Zostało 5 wolnych dotowanych miejsc dla uczestników z Polski. Organizatorzy na miejscu zwracają koszty podróży (po wcześniejszej akceptacji wysokości). Opłata uczestnictwa dla studentów - 20 Euro, dla pozostałych osób - 40 Euro. Nocleg i wyżywienie zapewniają gospodarze. Seminarium będzie tłumaczone  symultanicznie. Kontakt z biurem Academii Baltica:  Office@academiabaltica.de (p. Marion Clausen).

zz

Data publikacji: środa, 20. Kwiecień 2016 - 13:27; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 20. Kwiecień 2016 - 13:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka