Wykład „Współczesna literatura rosyjska”

Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej
Koło Naukowe „Łomonosow”

serdecznie zapraszają na wykład gościnny

dr Vladimira Shunikova

z Państwowego Rosyjskiego Humanistycznego Uniwersytetu (Moskwa) pt.

„Współczesna literatura rosyjska”

który odbędzie się w poniedziałek
25 kwietnia o godz. 15.00 w sali 362

oraz na okrągły stół poświęcony metodyce badań współczesnego dramatu poprzez pryzmat klasycznych sztuk oraz ekranizacji klasycznych i współczesnych dzieł literackich

26 kwietnia o godz. 9.45 w auli 0.23.

Imprezy mają charakter otwarty. Zapraszamy studentów, pracowników UG i wszystkich zainteresowanych tematyką spotkań. To doskonała okazja by spotkać się ze studentami KN „Łomonosow” i być może zostać z nimi na dłużej.

Shunikov Vladimir – doktor nauk filologicznych, docent Katedry Historii Współczesnej Literatury Państwowego Rosyjskiego Humanistycznego Uniwersytetu (Moskwa, Rosja)

Zainteresowania naukowe: poetyka współczesnej rosyjskiej literatury, dyskursywne strategie współczesnej prozy i dramatu, teoria i praktyka komunikacji międzykulturowej.

Autor czterech podręczników z rosyjskiej literatury i języka dla uczniów i studentów, ponad 30 artykułów naukowych, opublikowanych w Rosji i za granicą.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 15. Kwiecień 2016 - 13:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 15. Kwiecień 2016 - 13:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka