Nowa specjalność: Przetwarzanie języka naturalnego w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki

W ramach przygotowań do uruchomienia w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki nowej, międzyobszarowej specjalności Przetwarzanie Języka Naturalnego, która będzie realizowana z udziałem Instytutu Informatyki UG, w dniu 21.01.2016 na Wydziale Matematyki, Fizyki i informatyki odbyło się seminarium dla pracowników/ wykładowców obu instytutów. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele firmy INTEL. Prelegentami byli specjaliści z zakresu językoznawstwa: prof. UG, dr hab. Danuta Stanulewicz-Skrzypiec oraz prof. UG, dr hab. Tomasz Ciszewski. Dyskusja dotyczyła językoznawstwa korpusowego - możliwości badawczych, które oferują dostępne korpusy językowe, a także syntezy mowy oraz sposobów i metod, które mogą być zastosowane w opisie cech dystynktywnych poszczególnych dźwięków. Po sesji wykładowej odbyła się rozmowa, w której zaintersowani słuchacze uzyskali odpowiedzi na intrygujące ich pytania.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 26. Styczeń 2016 - 13:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 26. Styczeń 2016 - 13:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka