Cykl wykładów ROMANTYZM [IR]RACJONALNY

Polskie Towarzystwo Studiów nad Europejskim Romantyzmem
zaprasza wszystkich zainteresowanych
na cykl wykładów i koncert z cyklu "Romantyzm [ir]racjonalny".

Wykład 7,

prof. UG dr hab. Kwiryna Ziemba

Polski romantyzm polityczny i jego kontynuacje

odbędzie się 23 listopada 2016 o godz. 17.00
na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,
w Sali Teatralnej w budynku Neofilologii przy ul. Wita Stwosza 51.

Program wykładów na rok 2016

• Wykład 2, LUTY 2016 Marek Wilczyński: „Czarny romantyzm w USA i jego gotyckie korzenie. Od Charlesa Brokcdena Browna do Edgara Allana Poe”
  • Wykład 3, MARZEC 2016 Agnieszka Haas: „Co zdradza mowa ciała (ir)racjonalnych postaci z prozy niemieckiego romantyzmu?”
  • Wykład 4, KWIECIEŃ 2016 Hieronim Chojnacki: „Polska Skandynawia [ir]racjonalna”
  • Wykład 5, MAJ 2016 Mirosława Modrzewska: „Romantyzm szkocki w powieści Jamesa Hogg”
  • Wykład 6, PAŹDZIERNIK 2016 Zbigniew Kaźmierczyk: „Prasłowiańskie opętania w literaturze romantyzmu”
  • Wykład 7, LISTOPAD 2016 Kwiryna Ziemba: „Polski romantyzm polityczny i jego kontynuacje”