Debata pt.: „Solidarność” wobec Niemców w Polsce – Niemcy w Polsce wobec „Solidarności”

Pracownia Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza i Dom Współpracy Polsko Niemieckiej w Opolu zapraszamy na debatę „Solidarność wobec Niemców w Polsce – Niemcy w Polsce wobec Solidarności”. Spotkanie odbędzie się w dniu 17 listopada (wtorek) o godz. 16.45 auli nr 021 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego w budynku Neofilologii.

Celem spotkania jest refleksja nad spektrum zagadnień, dotyczących mniejszości niemieckiej  jako grupy społecznej w Polsce w kontekście ruchów niepodległościowych „Solidarności” z przełomu lat 80. i 90. XX wieku (więcej - tematyka debaty). W debacie moderowanej przez dr Magdalenę Lemańczyk z WSTiH w Gdańsku, współpracującej z Pracownią, udział wezmą uznani eksperci: dr Zbigniew Bereszyński, badacz niezależny z Opola, prof. dr hab. Józef Borzyszkowski z Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Kaszubskiego i Stacji Naukowej PAU w Gdańsku, prof. dr hab. Andrzej Friszke z Instytutu Studiów Politycznych PAN, Roland Hau, Przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku oraz prof. dr hab. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN (więcej - program debaty).

Ze względu na przewidziany poczęstunek po spotkaniu, organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do dnia 13.11.2015 r. Kontakt: Julianna Klick, tel: 77/ 402 51 05, e-mail: julianna.klick@haus.pl
Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: poniedziałek, 9. Listopad 2015 - 16:07; osoba wprowadzająca: Helena Walczak Ostatnia zmiana: czwartek, 12. Listopad 2015 - 12:36; osoba wprowadzająca: Helena Walczak