Doktorantka Wydziału Filologicznego Joanna Ginter nagrodzona w konkursie "Forum Akademickiego"

Joanna Ginter z Uniwersytetu Gdańskiego  zdobyła III nagrodę w konkursie „Forum Akademickiego” na artykuł popularnonaukowy pod hasłemSkomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach. Na tegoroczną 10. edycję konkursu napłynęła rekordowa liczba 137 prac. Nagrody i wyróżnienia przyznano 7 osobom.

Joanna Ginter jest absolwentką filologii polskiej oraz administracji, a obecnie doktorantką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Nagrodzony artykuł nosi tytuł „Kiedy słownik ortograficzny to za mało”. Autorka bada w nim porady językoznawców w internetowych poradniach językowych. W ocenie konkursowego jury artykuł popularyzując poradnie i słowniki, upowszechnia zasady ortografii i kultury języka polskiego.

W konkursie „Forum Akademickiego” – czasopisma podejmującego problematykę szkolnictwa wyższego i popularyzującego badania naukowe udział biorą młodzi naukowcy – pracownicy uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci – którzy nie ukończyli 35. roku życia. Nagradzane są artykuły poprawne merytorycznie, sprawnie napisane, charakteryzujące się wyczuciem idiomu popularnonaukowego, ukazujące autentyczne zaangażowanie w wykonywane badania i świadomość stosowanych metod, obrazowe, odznaczające się oryginalnym pomysłem popularyzatorskim, czasem też wprowadzające osobistą refleksję na temat pracy badawczej. Na tegoroczną 10. edycję konkursu napłynęła rekordowa liczba 137 prac.

Honorowy patronat nad konkursem objęła prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane w „Forum Akademickim”.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Data publikacji: niedziela, 14. Grudzień 2014 - 17:07; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: niedziela, 14. Grudzień 2014 - 17:07; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka