Konkurs na projekty badawcze młodych naukowców i uczestników Filologicznych Studiów Doktoranckich

UNIWERSYTET GDAŃSKI. WYDZIAŁ FILOLOGICZNY
KONKURSU NA PROJEKTY BADAWCZE MŁODYCH NAUKOWCÓW
ORAZ UCZESTNIKÓW FILOLOGICZNYCH STUDIÓW DOKTORANCKICH

1. Konkurs jest przeznaczony dla pracowników naukowo-dydaktycznych, naukowych i naukowo-technicznych Wydziału Filologicznego, którzy nie ukończyli 35 roku życia, oraz dla uczestników Filologicznych Studiów Doktoranckich po otwarciu przewodu doktorskiego, pracujących pod kierunkiem promotora.
2. Z przydzielonych funduszy finansowane będą projekty badawcze i działania związane z rozwojem naukowym  młodych naukowców oraz uczestników Filologicznych Studiów Doktoranckich (wystąpienia na konferencjach, publikacje w materiałach pokonferencyjnych, kwerendy biblioteczne, prace dokumentacyjne i inne).
Przyznane środki finansowe muszą być wykorzystane do 15 grudnia 2014 r.
Z dotacji nie należy planować honorarium oraz w przypadku doktorantów - zakupu aparatury. Ogólna wartość jednostkowego projektu nie może przekraczać 10 000 zł.
Osoby, które otrzymały już granty w 2014 r. nie mogą ponownie otrzymać dofinansowania (zgodnie z &3 regulaminu podziału środków).
3. Wnioski o realizację projektów należy składać w pokoju  2.25
Do 10 października 2014 r. do godz. 15.00.
4. Wniosek powinien składać się z następujących elementów:
- karty tytułowej, wg załączonego formularza 1- pracownicy naukowi, formularza 1a – doktoranci,
- życiorysu i dorobku naukowego kierownika i ewentualnych współrealizatorów, wg załączonego formularza 2 – pracownicy naukowi, formularza 2a - doktoranci;
- kalkulacji wstępnej projektu, wg załączonego formularza 3 – pracownicy naukowi, formularza 3a - doktoranci
- szczegółowego opisu projektu (na załączonych stronach), zawierającego objaśnienie celowości podjęcia pracy, główne hipotezy badawcze, zarys metody i technik badawczych, przewidywania spodziewanych wyników, (jeśli dotyczy - listę partnerów krajowych i zagranicznych), harmonogram badań, informacje na temat wykonanych już prac wstępnych lub zbadanych tematów pokrewnych (maksimum 3 strony maszynopisu);
- zamówienia aparatury badawczej potrzebnej do realizacji projektu - dotyczy tylko pracowników naukowych - formularz 4. Zamówienie po złożeniu zaktualizowanego kosztorysu projektu należy przekazać do realizacji zgodnie z wymogami Ustawy o zamówieniach publicznych.
- w przypadku zgłoszenia jako projektu ostatecznego przygotowania edytorskiego i druku publikacji, należy załączyć maszynopis proponowanej do druku książki wraz z zobowiązaniem kierownika projektu do rozliczenia kosztów publikacji do 15 grudnia danego roku (faktury z wydawnictwa).

Data publikacji: piątek, 12. Wrzesień 2014 - 11:13; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Wrzesień 2014 - 13:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka