Dodatkowa rekrutacja. Na niektóre kierunki są jeszcze nieliczne miejca. Sprawdź naszą ofertę!!

9,5 kandydata na jedno miejsce!

Nasze kierunki studiów są najpopularniejsze na Uniwersytecie Gdańskim.

Na niektóre kierunki są jeszcze nieliczne wolne miejsca. Sprawdź naszą ofertę!

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego (link: www.fil.ug.edu.pl)
daje Ci MORZE MOŻLIWOŚCI...
Konkretnie i w liczbach:
Studenci:
  • 4 000 studentów na studiach I i II stopnia stacjonarnych, niestacjonarnych, III stopnia doktoranckich oraz podyplomowych
Kadra:
  • 313 nauczycieli akademickich, w tym:
  • 102 znakomitych profesorów literaturoznawców, językoznawców, kulturoznawców o światowym i ogólnopolskim autorytecie naukowym
  • 160 młodych pełnych pasji naukowej i edukacyjnej doktorów nauk humanistycznych o szerokich zainteresowaniach i wysokich kwalifikacjach
20 kierunków (na nieliczne z nich trwa jeszcze dodatkowa rekrutacja. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Nasze motto to: Język w kulturze, kultura w języku. Można tu studiować 20 kierunków związanych z językami i kulturą świata, krajów nadbałtyckich, Polski i regionu Pomorza. Mieszczą się one w obszarach naukowych: filologii, neofilologii i kulturoznawstwa:
  • 13 kierunków filologicznych (w tym 11 neofilologicznych)
  • 6 kulturoznawczych i artystycznych
  • 1 unikatowy w skali kraju międzyuczelniany kierunek filologiczno-medyczny – logopedia (z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym).
Na 20 kierunkach oferujemy prawie
  • 100 specjalności na studiach I i II stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych.
Wydział Filologiczny ma największą ofertę dydaktyczną, kadrę i liczbę studentów na  Uniwersytecie Gdańskim.
Prowadzimy także studia doktoranckie oraz 17 kierunków na studiach podyplomowych (link: http://ug.edu.pl/oferta_ksztalcenia/studia_podyplomowe/oferta?title=&tid_raw[5]=5).
Informacja o kierunkach studiów (link http://fil.ug.edu.pl/oferta_ksztalcenia/kierunki_studiow_0)
SUKCESY – 9, 5 kandydata na jedno miejsce
Uruchomienie w ostatnich dwóch latach nowych kierunków filologicznych i artystycznych, które cieszą się największą popularnością wśród kandydatów na UG (od 5 do 10,5 kandydata na jedno miejsce) to naprawdę duży sukces. Sześć kierunków prowadzonych przez Wydział Filologiczny znajduje się w 10 cieszących się największym zainteresowaniem. Są to:
  • skandynawistyka,
  • filologia angielska (w pierwszej 15 jest również amerykanistyka)
  • iberystyka,
  • sinologia,
  • zarządzanie instytucjami artystycznymi
  • wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej.
Odpowiadając na zwiększone zainteresowanie polskiego środowiska biznesowego rynkiem chińskim otworzyliśmy sinologię. Chiny są drugą gospodarką światową, a Wydział Filologiczny jako jedyny w Polsce Północnej umożliwia studentom naukę języka i kultury chińskiej.
Język hiszpański jest trzecim najpowszechniej używanym na świecie językiem, dlatego powołaliśmy iberystykę.
W nowym roku akademickim 2014/2015 studenci podejmą studia na kierunku wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej, kształcącym filmoznawców praktyków czyli przyszłych twórców polskiej kinematografii oraz krytyków filmowych.
Kształcimy także aktorów scen musicalowych i menedżerów dla instytucji kultury na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi.
Wydział Filologiczny rozwija się najdynamiczniej na naszej uczelni pod względem rozwoju kadry naukowej. W latach 2011-2013 nadaliśmy 36 stopni naukowych doktora habilitowanego, a na wniosek Rady Wydziału Prezydent RP nadał 6 tytułów profesorskich.

Pomyśl o swojej przyszłości i dołącz do rzeszy 4 000 studentów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego! Dodatkowa rekrutacja.

Data publikacji: wtorek, 2. Wrzesień 2014 - 11:05; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 2. Wrzesień 2014 - 11:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka