3. Festiwal Kultury Azjatyckiej UG Made In Azja - Edycja Made In Japonia

Trzecia edycja Festiwalu Kultury Azjatyckiej UG „Made in Azja” poświęcona będzie Japonii. Obyczaje, kulturę a nawet kulinaria Kraju Kwitnącej Wiśni poznać będzie można w dniach 22 - 25 maja na terenie Kampusu UG
Festiwal jest projektem interdyscyplinarnym, który poprzez wydarzenia z dziedziny kultury i nauki ma na celu przybliżenie fenomenu i piękna krajów największego kontynentu na kuli ziemskiej. Każda edycja poświęcona jest innemu rejonowi Azji. Festiwal ma nas otworzyć na inną obyczajowość, dzięki zorganizowanym dyskusjom, wykładom i spotkaniom z zaproszonymi gośćmi, a także poprzez sztukę, warsztaty, kino i teatr. Poprzednie edycje festiwali poświęcone były Chinom i Indiom.
Tegoroczna edycja będzie okazją do zagłębienia się w kulturze Japonii. Podczas festiwalu odbędą się występy artystyczne, pokazy filmowego i teatralne oraz prezentacje sztuk walk japońskich. Będzie można poznać tajniki gestów japońskich, nauczyć się robić origami oraz rysować komiksy mangi. Goście festiwalu będą mogli spróbować swoich sił w kaligrafii tradycyjnych grach japońskich. Tematyka wykładów dotyczyć będzie kina samurajskiego i japońskiego horroru. Organizatorzy zajmą się też popkulturą – mangą, animą, współczesną muzyką, konwentami i cosplayowcami.
Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Rektor UG prof. dr hab. Bernard Lammek oraz Ambasada Japonii w Polsce. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów ''V4+ Japonia 2014”  Rok Wymiany „Grupa Wyszehradzka+Japonia”.
Organizatorem festiwalu jest Akademickie Centrum Kultury Alternator UG zaś partnerami: Centrum Studiów Azji Wschodniej UG, Biuro Obsługi Studentów Zagranicznych UG, Międzywydziałowe Koło Naukowe Studiów Azji Wschodniej UG, Koła Naukowe Doktorantów UG, Koło Naukowe “Młodzi dydaktycy” UG, Koło Filmoznawców UG; Akademicki Związek Sporty UG, 10. Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT SOPOT 2014, Waku Waku Koło naukowe polsko-japońskie Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Fundacja Dialogu Kultur Aite, Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Teatr Amareya, Wydawnictwo Taiga, Sopocki Klub Kendo, Autonomiczna Akademia Aikido, Gdyński Klub Kendo “Bushido”, Ikeda Dojo Gdańsk,  Szkoła Języków Orientalnych Matsuri, Sklep Maginarium.pl, Maciej Płotkowiak Katana.pl

Data publikacji: czwartek, 22. Maj 2014 - 15:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Listopad 2022 - 13:26; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski